СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Покана за одбележување на Меѓународниот џудо турнир „Прилеп град херој-2020“

Поради пандемијата, годинава нема да се одржи традиционалниот меѓународен џудо турнир „Прилеп град херој“ кој години наназад се организира по повод националниот празник „11 Октомври“, во организација на Џудо клубот „Сеишин“, во соработка со Џудо федерацијата на Македонија.

Денес, (сабота во 12.00 часот) на Парк на Могилата (главен влез наспроти Кермес кај справи за вежбање) холандско здружение на ЏК Сеишин – Прилеп ќе му додели спортска опрема наменета за потребите на клубот, за постигнување на повисоки резултати и на тој начи ќе се одбележи и регистрира дека на овој ден требаше да се одржи џудо турнир „Прилеп град херој“.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content