СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Познат распоредот на осминафиналето во ЛШ, спектакл уште на стартот

Откако денеска беше направена ждрепката за двојките од осминафиналето во Лигата на шампионите, сега е познат и распоредот на натпреварите.

Осминафиналето започнува на 16 февруари со натпреварите меѓу Лајпциг и Ливерпул, односно Барселона и ПСЖ. Еден ден подоцна се соочуваат Порто и Јувентус, односно Севиља и Борусија Дортмунд.

Потоа на 23 февруари ќе играат Лацио и Баерн, како и Атлетико и Челзи, за еден ден подоцна Борусија Менхенгладбах да го пречека Сити, односно Аталанта да го пречека Реал Мадрид.

 

Реваншите се играат две недели подоцна.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content