Познат е датумот кога ќе започне новата сезона во НБА

39

Освен датумот, одобрен е и претходно предложен број натпревари во регуларниот дел од сезоната – 72.

За останатите детали сега ќе преговараме, очекуваме договор да биде постигнат за сите деликатни прашања и предизвици кои се пред нас, се наведува во соопштението од Здружението на играчи.

 

Се очекува наскоро НБА и официјално да потврди дека новата сезона ќе започне на 22. декември.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content