СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Позитива на денот: Двајца членови на Илинденската коњаница ги запросија девојките на Мечкин Камен

И покрај сите непријатни случки денеска на Мечкин Камен, сепак се случи и нешто позитивно.

Двајца членови на Илинденската коњаница по положувањето на цвеќе на мечкин камен ги запросија нивните девојки.

“Настрана од лицемернотото славење на Северџаните на Илинден, двајца учесници од Илинденската коњаница, после положувањето цвеќе, клекнаа на колена и ги запросија своите девојки пред споменикот на илинденските револуционери.” – се вели во описот на видеото објавено на Твитер.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content