СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Пожap во кyќа на улица “Бошко Корчагин” во Прилеп

На 23.10.2022 во 09.30 часот во Полициска станица Прилеп е пријавено дека на ул.„Бошко Корчагин“ во Прилеп, во куќа сопственост на М.З.(28), настанал пожар во кој биле опожарени просторија со покуќнината во неа и дел од покривната конструкција. Пожарот е изгаснат од страна на противпожарната единица од Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициска станица Прилеп – информираат од СВР Битола.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content