СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Пожapникapи гаснea коледарски огнови во Прилеп, Битола и Кривогаштани (Видео)

На социјалните мрежи се шират видеа од синоќешните коледарски огнови низ државата. Поради пандемиjaта оваа година имаше засилено полициско присуство низ градовите и населените места, а МВР дури и повика граѓаните да пријават групирања.

Сепак, коледарските огнови не изостанаа, а на некои места по пријава интервенирале полициски службеници, но и пожapникapи.

Видеата во продолжение се од Битола, Кривогаштани и Прилеп:

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Skip to content