СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Пожар во текстилната фабрика „Тила“ – зафатени сончевите колектори

Околу 13 часот избувна пожар на покривната конструкција на текстилната фабрика „Тила“ во Прилеп.

Зафатени се покривот на фабриката и сончевите колектори. Пожарникари со противпожарни возила од ППЕ Прилеп повеќе од еден час се обидуваат да го локализираат пожарот кој се уште гори.

Според првичните сознанија, за време на избувнувањето на пожарот во фабриката немало никој. Засега не е познато што го предизвикало пожарот.

Фабриката „Тила“ произведува конфекција за деца.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content