СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Пожар во зграда во Прилеп

На 28.07.2022 околу 00:15 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на улица „Кузман Шапкарев“ настанал пожар во станбена зграда со четири стана, сопственост на четири лица од Прилеп.

Пожарот бил изгаснат од екипи на Територијалната противпожарна единица, а повредени лица нема.

Извршен е увид од увидна екипа на ОВР Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content