СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Поддршка од девет милиони евра од Европскиот мировен фонд за потребите на Армијата

Во Министерството за одбрана денеска министерката Славјанка Петровска ќе се сретне со амбасадорот на Европската Унија, Дејвид Гир и со амбасадорот Томаж Ловренчич, директор на словенечката организација за унапредување на човековата безбедност (ИТФ), која ќе ја имплементира поддршката од девет милиони евра од Европскиот мировен фонд за потребите на Армијата на Република Македонија.

По средбата, како што соопштија од МО, министерката Петровска и директорот на ИТФ, Ловренчич ќе потпишат Меморандум за разбирање.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content