СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Погледнете како изгледаат пpoфecионални cпapинг бopби (Видео)

Во неделата во просториите на боксерскиот клуб “АС” се одржаа спаринг борби. На овие спаринг борби беа одбрани најдобрите боксери во потешките категории од тимот на Чатлески, а планот е во јуни да пропливаат во професионалните боксерски води на профи бокс спектаклот, кој е во план да се одржи во Прилеп.

-Спарингот беше организиран со судии и мерач на време на гонг. На овој испит боксерите се покажааа во добра кондициона, техничка и тактичка спремност. Од страната на Про Бокс Македонија увидовме дека боксерите се спремни за почеток во професионалниот четириаголник – истакна тренерот Дарко Чатлески.

На Илчо Костовски, Матеј Чатлески и Стево Илиќ им посакуваме успешна кариера.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content