СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Повторно прекин во електродистрибутивната мрежа

Заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, без снабдување од 09:30 до 11:00 часот ќе останат:
дел од ул. Гога Јанкулоски,
дел од ул. Благоја Јовчески,
дел од ул. Благоја Шукуроски, и
дел од ул. Иљо Попадинец.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content