СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Повик до сите граѓани кои се во можност да помогнат во доизградбата на манастирскиот конак во прилепско Загорани

Одборот при манастирот Св.Никола с.Загорани прилепско во идниот период превзема активности за доизградба на манастирскиот конак (соби за престој на 2 спрат над трпезаријата).

За оваа активност се повикуваат сите добронамерни луѓе да се приклучат за учество со работна рака или со донација на финансиски средства или градежни материјали.

Однапред Ви Благодариме и со молитвите на СВ. Никола се надеваме дека заеднички ќе допринесеме за овој наш храм!!!

Пријавување, контакт и информации кај Потпретседател на одборот Марјан Мицкоски 071705915, Секретарот Ицко Дамчески 075/545-010.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content