Победа игра против БЕСА! Сите во 5 на стадион!

296

Денеска со почеток од 17:00 часот, фудбалерите на прилепска Победа го играат последниот натпревар од сезоната во Втората фудбалска лига.

На стадионот “Гоце Делчев” гостува екипата на БЕСА од гостиварско Добри Дол, која е лидер на табелата и наредната сезона ќе игра прволигашки фудбал.

Победа се наоѓа на 12-то место на табелата со 28 бодови, по еден повеќе од Осогово и Тетекс, и два повеќе од Каменица Саса која се наоѓа на претпоследното место.

Црвено-белите не смеат да се предадат на овој натпревар, затоа што во истиот термин Каменица игра дома против Вардар Неготино, а можност за освојување бодови има и Тетекс кој гостува кај Башкими. Осогово пак својот натпревар го игра на домашен терен против Пелистер.

Да ги поддржиме нашите фудбалери со што поголема масовност денеска на градски.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content