СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Победа го „пpoкоцка” првото место

Попладнево на градскиот стадион “Гоце Делчев” во Прилеп, Победа ремизираше без голови со Беласица и пропушти да го зачува првото место на табелата во Втората лига – Исток.

Истовремено Слога Виница триумфираше со 2:0 против САСА Каменица и го презеде првото место од црвено-белите од Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content