СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

ПЛЕЈ-АУТ: Прилеп го доби Куманово, победи и за Голден Арт и Струга

Во дербито на шестото коло во плеј-аут фазата од ракометната Суперлига на Македонија Прилеп славеше на домашен терен против МРК Куманово со 23-22. Гавашелишвил со седум гола беше прво име кај прилепчани, додека кај поразените шест постигна Кастратовиќ.

Претходно денеска Голден Арт стигна до нова победа откако славеше на гостувањето кај Скопје со 25-27. Во победничкиот табор по шест гола постигнаа Јанковски и Миланов, додека кај поразените недоволни беа 11 гола на Киселовски.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content