СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Планинарски марш во организација на ПСД „Момата“ од Прилеп

ПСД „МОМАТА“ организира планинарски марш на Селечка планина во должина од 13км.

Маршот ќе се одржи на 22.05.2022 година.

Стартот ќе биде од манастирот Св. Димитрија с. Селце во 07 часот.

Патека на движење e следна: манастир, Домаќинско чешмуре, Рикина чешма, (мала пауза од 10 минути со групно фотографирање), карпа МОМАТА, Желката, Поизохипса, покрај Казанташ, Попова нива, (пауза од 30 минути), срт Ливада и завршуваме на крајната точка за искачување Устрелец, (пауза од 15 минути), спуштање кон манастир Св. Димитрија с. Селце.

Секој добронамерник и вљубеник во природата е добредојден.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content