Патот на дел од Плетвар под вода

30

Утрово патот на дел од Плетвар е под вода.  Сообрајќајот е во целосен прекин на дел од патот од одрони и многу вода.  Поројните дождови, кои не престанаа да паѓаат,  создадоа неред  во патниот сообраќај.

Поради обилни врнежи дожд и излевање на р.Реачка река, кај с.Раец, од 07:20 часот сообраќајот на регионалниот пат Градско – Прилеп е во целосен прекин. На клучката кај м.в.„Мотел Дреново“, на коловозот има големо количество вода, а кај „Плетвар“ пред тунелите има свлечиште и одрон на карпи. Се преземаат мерки за расчистување,информираатод АМСМ.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content