СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

„Партиџано тоа сме ние, вие сте тие другите”, Џамбазов со поздрав до Бугарите: (Видео)

Од денеска до недела на плоштадот “Македонија” во Скопје се одржува “Виноскоп”. На првиот ден од фестивалот настап вечерва имаше и легендарниот Игор Џамбазов, кој популарната “Bella Ciao” ја изведе на оригинален начин.

“Партиџано, тоа сме ние, вие сте тие другите. Слави Трифонов и Кирил Петков, о бела чао, бела чао…”, пееше Џамбазов.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content