СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Парична награда од 20 000 до 30 000 денари за воено-медицинскиот кадар кој се вклучи во борбата против Ковид19

Медицинскиот персонал на АРМ кој беше вклучен во борбата против Ковид-19 ќе биде награден со 20.0000 до 30000 денари. Владата го прифати предлогот на Министерката за одбрана  Радмила Шекеринска за исплата на еднократна парична награда.

Во изминатите месеци голем дел од медицинскиот персонал од Воено медицинскиот центар активно се вклучи во борбата со КОВИД 19 во Центарот за јавно здравје и во ГОБ 8-ми Септември, а во последниот месец тие дадоа поддршка на колегите од јавното здравство во Инфективната клиника, Клиниката за пулмофтизиологија и на пренаменетите Клиники за интерни болести.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content