СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Падна првиот снег на Пелистер

Ниските температури во Македонија, коишто деновиве се и минусни на повисоките места, го донесоа првиот есенски снег за оваа година.

Падна првиот снег на највисокиот врв на Баба планина – Пелистер, каде што температурите достигнаа и до 3 степени под нулата.

Се очекува ваквите температури во земјава да се задржат и во наредниот период.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content