СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Земјоделие

Откупот на јаболката во Ресен се одвива без проблеми

Откупот на јаболка се одвива според предвидената динамика, без поголеми проблеми, вели министерот за земјоделство Хоџа кој денеска беше во обиколка на откупните центри во преспанскиот регион. Откупената количина е доказ дека и производителите и откупувачите се задоволни од цената.

Се покриваат и штетите на овоштарите од Долна Преспа предвизвикани од ланското невреме.

 

Засега без пробелми се одвива и пласманот на јаболка на странските пазари, но внимателно се следи состојбата со пандемијата.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content