СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Отворена изложбата на талентираниот уметник Филип Цакоски од Прилеп

Синоќа во Ликовната галерија на ЦК “Марко Цепенков” беше отворена изложбата “Персона” од Филип Цакоски.

Младиот уметник на првата самостојна изложба во родниот град се претставува со 11 скулптури, преку кои се прикажуваат персони и сенките кои ги носат, а пораката е за воочување на скриеното во секого.

Изложбата ја отвори Филип Димкоски, поет, кој посочи дека поставката треба да се гледа како можност да се види личноста со својата посебност и своето достоинство.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content