Опожарен автомобил во Прилеп

228

На 18.05.2024 во 01.40 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во Прилеп било опожарено патничко возило „цитроен“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на З.Ѓ.(58) од Прилеп.

Од пожарот било зафатено и товарно возило „форд“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на приватна фирма.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема.

Увид бил извршен – информираат од СВР Битола.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content