СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

ООУ Добре Јованоски домаќин на втората мобилност од програмата Erasmus+

ООУ Добре Јованоски – Прилеп е домаќин на втората мобилност на наставници и ученици од Романија, Полска и Турција  во рамките на проектот „Program your success“ во програмата Erasmus+.
Мобилноста започна денес, 28 март 2022 г. и ќе трае до 1-ви април.
Им посакуваме топло добредојде на нашите гости со активности и разгледување на нашето училиште, соопшти директорката Панде Магдеска Николоска.
Повеќе за настанот на следниов линк.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content