СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

ОМО „Илинден“-ПИРИН: Отворање на македонскиот клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград

Обединетата македонска организација „Илинден“-ПИРИН упати покана за свеченото отворање на македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград на 30 октомври напладне по бугарско време.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content