СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Од утре ќе се бара сертификат за вакцинација со две дози за влез во објекти

Министерството за здравство информира дека почнувајќи од утре (15 ноември) за влез во објекти ќе биде потребен сертификат за вакцинација против коронавирус, односно примени две дози на вакцината против ковид-19.

Исто така влез ќе им биде одобрен на лицата со сертификат за прележан Ковид-19 во последните 45 дена, сметајќи од денот на оздравувањето.

Министерството за здравство апелира граѓаните да ги почитуваат мерките и да бидат одговорни, а оние кои сѐ уште не се вакцинирани што побрзо да го направат тоа.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content