СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Од утре кафеаните ќе работат до 21 часот

Угостителските објекти од утре, ќе работат до 21 часот, одлучи владата.

Следната недела ќе се анализира епидемиолошката состојба во земјава, по што е можно дополнително олабавување на мерките, односно би можело работното време на угостителските објекти да биде до 23 часот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content