СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Од среда температурите паѓаат под нулата

Во следните два дена времето ќе биде стабилно со појава на утринска магла по котлините и со ниски минимални температури, а во текот на денот сончево со умерена облачност.

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека од средината на неделата ќе има зголемена облачност со повремен локален дожд.

Утринските температури насекаде ќе бидат над нулата, а дневните ќе бидат без промени.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content