СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Од среда полициски час од 23 часот?

Кризниот штаб излезе со нови предлози во однос на рестритивните заштитни мерки против ковид-19. Со нив, се предложува полицискиот час да започне од 23 часот, додека угостителските објекти би работеле до 22.30 часот.

Полицискиот час да трае до 5.00 часот следното утро.

Во однос на угостителските објекти, продолжува препораката за работа само на летните тераси, со почитување на препораките за оддалеченост меѓу масите, најмногу четири лица на една маса и на секоја да има средство за дезинфекција.

Наведените предлог-мерки на Министерството за здравство ќе се разгледуваат на следната владина седница и доколку се усвојат, би биле со важност од 5 мај 2021 година  (среда).

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content