СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Од полноќ ново пocкапyвање на гopивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) соопшти и денеска повторно ќе носи нова одлука за цената на горивата. Како што велат од РКЕ, исполнети се предусловите за тоа, а веќе на „Гориво.мк“ се појавија и новите цени.

Предусловите се исполнети, РКЕ ќе донесе нова одлука за цената на горивата која ќе биде во сила од вечер на полноќ, изјави за МИА портпаролката на РКЕ, Марина Узунов.

Меѓутоа, како што беше објавено на „Гориво.мк“ може да се забележи дека Еуросупер БС-95 чини 109 денари, Еуросупер БС-98 се продава по цена од 111,5 денари. Цената на дизелот е 99,5 денари.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content