СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтните деривати кои ќе важат од полноќ.

Согласно одлуката од минатата недела, цените на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ и на Екстра лесното масло за домаќинство се зголемија за еден денар.

За 1,5 денари се зголеми цената на ЕУРОСУПЕР БС-98. Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголеми за 0,637 денари.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content