СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Од денеска поевтини цени на горивата

Од вечерва на полноќ малопродажните цени на горивата се намалија во просек за 1,95 отсто.

Така, цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се намалија по половина денар, па еден литар од овие горива сега чини 58, односно 60 денари.

 

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намали за еден денар, па литар дизел ќе чини 49,50 денари.

Од Комисијата истакнуваат дека намалувањето е во согласност со методологијата која се користи за пресметка на цените.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content