СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Од денеска започнува Ски сезоната на Попова Шапка

Еве по која цена ќе бидат билетите

Ски-центарот „Попова Шапка“ официјално од денеска (18. декември) ја започнува годинашната ски-сезона.

Во функција ќе бидат ски-лифтовите „Поток”, „Аеродром”, „Ге”, како и двоседот „Св. Илија”.

По повод отворањето на скијачката сезона центата на ски-билетите за утре ќе биде 700 денари за сите категории.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content