СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Земјоделие

Од денеска до недела ќе „тече“ мед во Скопје

На плоштад „Македонија“ во Скопје, од денеска до недела ќе се одржи третиот „Пчеларски саем на Македонија“, проект на Град Скопје.

Главен покровител и домаќин е Град Скопје, а организатор е Пчеларската федерација на Македонија.

На штандовите во трите дена од манифестацијата ќе бидат изложени мед и пчелни производи од цела држава како и штандови со пчеларска опрема.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content