СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Одрон на патот Росоман – Прилеп, сообраќајот во прекин

Поради одрон и поплава сообраќајот кај Плетвар е во прекин. На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа големиот одрон и колона возила.

На снимките објавени на приватни профили се гледаат големи наноси и вода која носи камења и земја.

„Од 05:55 часот регионалниот пат Росоман-Прилеп, кај местото викано Трите ленти е затворен за сообраќај поради одрон на патот“, соопштија од АМСМ.

Засега нема информции колку време ќе биде потребно за расчистување и нормализација на сообраќајот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content