Одрон на патот Росоман – Прилеп, сообраќајот во прекин

31

На снимките објавени на приватни профили се гледаат големи наноси и вода која носи камења и земја.

„Од 05:55 часот регионалниот пат Росоман-Прилеп, кај местото викано Трите ленти е затворен за сообраќај поради одрон на патот“, соопштија од АМСМ.

Засега нема информции колку време ќе биде потребно за расчистување и нормализација на сообраќајот.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content