СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Одржана конференција на тема „Дигитализација“

Градоначалникот Борче Јовчески, во присуство на Сирил Бомгартнер, амбасадор на Француската Република во Република Македонија и претседателот Стево Пендаровски, денеска беше присутен на конференцијата на тема „Дигитализација“ во организација на француската амбасада и Францускиот институт во Скопје.

„Наша заложба, како Локална самоуправа, е создавање модерна и ефикасна јавна администрација преку дигитализирање на општинските услуги, со единствена цел побрзо и поефикасно задоволување на потребите и барањата на граѓаните, истакна Јовчески.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Skip to content