Одлуката е конечна: Управниот суд вечерва го потврди приговорот на Гордана Силјановска Давкова и ја одби тужбата на Академијата за судии

19

Тажна вест за Кренар Лога, Викторија Мадиќ, Габер Дамјановска и Џелал Бајрами, објави на социјалната мрежа на Фејсбук пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски.

Управниот суд вечерва го потврди приговорот на Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова и ја одби тужбата на Академијата за судии. Одлуката е конечна.

Постапката за полагање испити и засновање на работен однос на 130 слушатели за судии и обвинители се запира заради прекршување на законот!, пишува Милошоски во својата објава.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content