СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Одлична посетеност на Prilep Outlet Weekend

Поранешниот градоначалник на Прилеп, Марјан Ристески, денес пренесе дел од атмосферата. Прилепчани, но и луѓе од другите градови, ужуваа во шопингот во градот под Марковите кули.

Во организација на Општина Прилеп и Прилепската чаршија, се случува третиот по ред „OUTLET Weekend“ во Прилеп.

Започна на 14-ти февруари, а денес е последниот ден. Го носи името Valentine Outlet Weekend, поради празникот Свети Валентајн.

Прилепските дуќанџии и угостители на своите излози имаат постер со заштитното лого од настанот, за купувачите да знаат каде можат да пазарат во овие денови со попуст.

Поранешниот градоначалник на Прилеп, Марјан Ристески, денес пренесе дел од атмосферата. Прилепчани, но и луѓе од другите градови, ужуваа во шопингот во градот под Марковите кули.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid072zta6x7YHzt8r95rU3uhGxEcy5n958VFKQo9sDpYGpPZZeKLJK8MwwwDQBSiUe2l&id=100046944498148&mibextid=Nif5oz

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content