СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Одлична посетеност, многу голови и добар фудбал

Со одлични натпревари и многу неизвесност поминаа шеститот и седмиот ден од турнирот во мал фудбал „СВ. НИКОЛА 2022“ во Прилеп.

Во тек е групната фаза каде сè уште е доста неизвесно и како што изминуваат деновите со сигурност ќе гледаме уште многу интересни дуели, борба за бод повеќе и борба за местата кои водат во наредната фаза на турнирот.

Секојдневната одлична посетеност во спортската сала на ООУ „Добре Јованоски“ е само уште еден доказ дека Прилеп живее за фудбалот и го оправдува епитетот „најфудбалски град“ во Македонија.

Натпреварите продолжуваат и вечерва со почеток во 18:00 часот, а на програмата се дури седум дуели:

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content