СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Одличен бокс денеска во Прилеп

Денеска во Прилеп, во организација на домашниот боксерски клуб “АС”, се одржа четвртото коло во младинската бокс лига на Македонија.

Домашниот боксерски клуб предводен од тренерите Дарко и Ѓорѓи Чатлески, ова коло го дочека на врвот на табелата, а нивните борци забележаа одлични резултати и денеска.

За одбележување беше борбата на Матеј Чатлески, кој пред само две недели по втор пат стана државен првак на Македонија во неговата категорија, а денеска по само 10 секунди во рингот го победи својот противник.

Целосниот извештај од сите борби во текот на утрешниот ден.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content