СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Огpaбена обложyвалница во Прилеп

На 01.01.2023 околу 22,50 часот во Полициска станица Прилеп е пријавено дека во спортска обложувалница во Прилеп, едно лице со закана од вработената одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот – информираат од СВР Битола.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content