Ограбена канцеларијата на МАТИЧНОТО во Прилеп: Крадецот изнесол компјутери, куќишта и документи

268

На 11.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека во период од 10.05.2024 до 11.05.2024 од страна на непознат сторител било влезено во канцелариски простории сопственост на Министерство за правда- Управа за водење на матични книги, подрачна канцеларија Прилеп лоцирана на ул.„Димо Наредникот” во Прилеп при што одзел документација, оштетил дел од документацијата и одзел монитори и куќишта од компјутери.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот – информираат од СВР Битола.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content