СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Овие улици во Прилеп денеска ќе имаат прекин со водоснабдувањето

Водоснабдувањето на ден 17.11.2022 (четврток) ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење.

Вкупната произведена количина на вода е 268л/с, од кои 228/с од Студенчица, 0л/с од бунари и 40л/с од сопствени извори.

Прекин во водоснабдувањето заради санација на дефекти и приклучоци во периодот од 08 до 14 часот ќе има на следните улици и делови од Општина Прилеп: ул. “Цане Коњарец”, ул. “Трајко Тарцан”, ул. “Димче Антулески”, ул. “11ти Октомври”, Реон – Индустриска зона Металец.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content