СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Овие три бои на коса ќе ја обележат 2021 година

  1. Бакарна нијанса

Серијата Queen’s Gambit донесе и нов тренд кога станува збор за косата. Сите се вљубија во бојата на коса на главната актерка. Фризерите велат дека бакарната боја ќе биде омилена во текот на 2021 година и дека ќе ја гледаме насекаде. Оваа боја е особено добра за луѓето кои имаат светлосен тен.

 

 

  1. Црна боја

Црната коса е повторно актуелна. Изгледа измерено, елегантно и добро се вклопува со сите типови на кожа.

  1. Впечатливи прамени

Модните трендови од 90-тите се вратија на големата врата, а исто така и кога станува збор за стилизирање на косата. Се повеќе жени одлучуваат да ги обојат само прамените околу лицето, додека остатокот од косата е во потемна нијанса. Фризерите велат дека овој тренд ќе го достигне својот врв во текот на 2021 година.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content