СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Објавена програмата за карневалот „Прочка 2022“

Oпштина Прилеп ја објави програмата за годинешното издание на карневалот „Прочка“.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content