СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

ОБНОВЕНО: Познато од каде е момчето, кое вечерва беше избодено до смрт во центарот на Прилеп

Свирепо убиство се случи вечерва во строгиот центар на Прилеп.

По расправија помеѓу група на млади луѓе, следела прво физичка пресметка, а потоа со повеќе убоди од нож избодено е момче од населеното место Сенокос, општина Долнени.

Според првичните информации, момчето (А.Д.) е на возраст од околу 15-16 години.

Несреќниот настан се случил пред деветтокатницата во строгиот центар на Прилеп, по што момчето се обидело да побегне од напаѓачите. Очевидци тврдат дека тоа стигнало до поранешниот хотел “Скопје”, каде паднало и починало.

Засега не се познати сторителите на овој грозен чин, ниту и причините кои претходеле на трагичниот настан.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content