СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Ноќ за паметење со Хари Мата Хари и Сараевско пиво (Фото/Видео)

Илјадната публика на третата фестивалска вечер на “Пиво Фест” немаше време да здивне по настапите на Лозано, “Некст Тајм”, “Супер Хикс” и Ламбе Алабаковски, затоа што веднаш после нив на сцената застана босанскиот шармер, Хари Варешановиќ и неговиот бенд.

Облечени во маички на еден од најдобрите пивски вкусови на Балканот – Сараевско пиво, гостите од Босна и Херцеговина приредија ноќ за паметење во градот под Марковите Кули.

Ова беше негов втор настап на фестивалот во Прилеп, а прв пат одржа мега концерт во 2016 година.

Извор: МаркукулеМК.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content