СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Нов советник за млади на градоначалниот Јовчески

Деновиве тимот на Јовчески се засили со нов кадар кој има задача да се грижи за квалитетот на животот на младите во нашата општина.

Гоце Бумбароски важи за истакнат педагог во Прилеп, вработен во ОУ”Кочо Рацин”. Оваа функција ќе ја извршува паралелно со советничката. Очекуваме резултатите да бидат очигледни во најкраток рок.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content