СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Нов земјотрес со јачина од 4,8 степени ја стресе Македонија

Пред неколку секунди Скопје повторно го стресе земјотрес.

Станува збор за афтер шок од силниот земјотрес кој утрово го погоди Маврово и Ростуше  во пет часот изутринава.

 

Тој беше со јачина од 5 степени по рихтер, а попладнево во 12 часот следуваше уште еден силен земјотрес со јачина од 4,4 степени.

Повеќе информации за епицентарот на овој земјотрес многу наскоро.

Најверојатно истиот е почувствуван во повеќе градови низ земјава.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content