СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Ново ВИДЕО од ИРЛ за случајот „Жан Митрев“ – Сведоштво од Велес

По скандалозната емисија на ИРЛ „Нечиста крв“ кое ја брануваше македонскат јавност за начинот на работата на македонската клиника на Жан Митрев за време на пандемијaта, истражувачката репортерска лабораторија(ИРЛ) објави уште едно видео за случајот „Жан Митрев“.

Се работи за сведоштво на жена од Велес, чиј сопруг бил опериран во клиниката.

Истражувањето „Нечиста крв“ е базирано на 24 пријави на граѓани од Македонија и Косово.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content